XANADU MEDIA HAKKINDA

1

Xanadu, İstanbul ve Kıbrıs’ da ofisleri bulunan bir prodüksiyon şirketidir. Bir Fikrin mi Var? adlı girişimcilik yarışmasının yapımcılığını üstlenen Fuat Sami’ nin melek yatırımcı ve girişimcilik kariyerine yeni projeler dahil etmeyi istemesi üzerine İstanbul’ da da bir ofis açarak prodüksiyon faaliyetlerini yürütmektedir.

Sektörel deneyimiyle profesyonelleşmiş, eğitimli, enerjik ve yaratıcı çözümler üreten kaliteli bir ekibin oluşturduğu Xanadu gün geçtikçe büyüyor ve bünyesine yeni projeler katmaya devam ediyor. Sadece Türkiye’de değil Asya, Orta Doğu ve Avrupa kıtalarında da yeni projeler için görüşmeye devam ediyor.

İnsanları hayallerine ulaştırma yolunda çalışmayı kendisine disiplin etmiş bir ekip olarak Xanadu fikrin ve girişimlerin doğru adresi olmaya devam edecek.


Kurucumuz FUAT SAMİ

1

Kurucumuz Fuat Sami, ilk ve orta öğrenimini Türkiye’de tamamladıktan sonra lise eğitimini Eton College’de tamamladı, ve sırasıyla Imperial College’ın lisans ve Imperial Tanaka Business School‘un MBA (Sağlık Yönetimi üzerine) programlarından mezun oldu. Yüksek lisans derecesini aldıktan sonra, ilaç sektöründe deneyim kazandı ve Türkiye'ye dönüşünden sonra kıdemli danışman ve proje yöneticisi olarak dört yıl boyunca ailesinin şirketinde çalıştı. Bugün ise, kurumsal hayatında kazandığı deneyimlerini televizyon sektörüne entegre etmeyi amaçlamaktadır.

Fuat Sami ayrıca çeşitli sivil toplum kuruluşu ve insiyatiflerde yer almakta ve girişimciliği Türkiye çapında arttırmak üzere bu kuruluşlarda aktif rol almaktadır:

  • JCI TOYP Türkiye 2011 Yılının En Başarılı Genci Ödülü
  • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Üst Kurul Üyesi
  • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Girişim Sermayesi Meclisi
  • Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) son iki dönem Yönetim Kurulu Üyesi
  • Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) son iki dönem Projeler Komisyonu Başkanı
  • Kıbrıslı İşadamları Derneği (KIBİSAD) Eş Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi
  • Medventures Ülke Koçu